Już od 7 czerwca rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.

szzepienia uczniow

Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.
Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będzie mógł towarzyszyć jeden rodzic. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Odpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.
Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989 lub wyślij sms o treści SzczepimySie pod numer 880 333 333. Możesz skorzystać także z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień. 
Więcej informacji na ten temat znajdziesz  na stronie (https://www.gov.pl/web/szczepimysie).

Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna

Informujemy, iż Szpital Powiatowy we Wrześni realizuje szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką firmy Pfizer.

Najbliższy wolny terminy na szczepienie to:

 • 03.06.2021 roku

Rejestracji na szczepienia p/covid-19 można dokonać dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Wszyscy zainteresowani szczepieniem informujemy, iż punkt szczepień znajduje się w starym budynku szpitala, wejście od ulicy Warszawskiej.

vaccine

 

mlodziez zapisy na szczepienia

Od poniedziałku, 17 maja, ruszyła rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Tego dnia e-skierowania będą wystawione osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim nastolatkom z rocznika 2004. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach – otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. E-skierowania dla tego rocznika będą wystawiane raz w tygodniu – w poniedziałki. Co ważne, dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich, osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat. Od poniedziałku wszystkie osoby z rocznika 2003 będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

Proces szczepień młodzieży – kwestionariusz i zgoda opiekuna

16 i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19.  Wcześniej uzupełniony i podpisany kwestionariusz oraz zgoda, to brak konieczności obecności rodzica podczas szczepienia.

Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.

Jeśli do Punktu Szczepień przyjdziesz bez wypełnionego formularza – dostaniesz go do wypełnienia w placówce. W takiej sytuacji osoba niepełnoletnia musi przyjść na szczepienie z rodzicem lub opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na zaszczepienie.

Rejestracja na szczepienie – możliwa na kilka prostych sposobów

Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
Rejestracja przez Internet jest jeszcze prostsza! Teraz nie musisz mieć już Profilu Zaufanego. Wystarczy, że wpiszesz swój numer PESEL, nazwisko i numer telefonu.

Ważne! Szybka ścieżka rejestracji bez Profilu Zaufanego służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.

Podczas rejestracji przez Internet, system zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Wyślij SMS na numer 880 333 333 o treści: SzczepimySie
Wysyłając SMS na numer 880 333 333 połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

W Punkcie Szczepień szpitala w godzinach od 11.00 do 15.00 w dni robocze można uzyskać informacje dotyczące wyłącznie szczepienia drugą dawką pod numerem telefonu 517 745 329.

Podczas wykonywania szczepień szpital nie prowadzi zapisów na pierwszą dawkę w punkcie szczepień, a także pod numerem telefonu 517 745 329.

żródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rozszerzamy-narodowy-program-szczepien-od-poniedzialku-rusza-rejestracja-dla-mlodziezy-powyzej-16-roku-zycia

Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna

 

kalendarz

Krócej poczekasz na drugą dawkę

Od 17 maja szczepienie ozdrowieńców odbędzie się po 30 dniach od daty otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej trzeba było odczekać aż 90 dni.

Również od 17 maja zostanie skrócony czas podawania drugiej dawki szczepionek. Największe zmiany dotyczą szczepionki AstraZeneca, gdzie okres pomiędzy szczepieniami zmieni się – z blisko 3 miesięcy do 5 tygodni.

– Zgodnie ze stanowiskiem Rady Medycznej podjęto decyzję o skróceniu okresu między podaniem drugiej dawki szczepionki: Moderna z 42 dni do 35 dni, Pfizer z 42 dni do 35 dni, AstraZeneca z 84 dni do 35 dni. Zmiana wejdzie w życie od 17 maja. Podyktowana jest dostępnością szczepionek .

Masz 18 lat lub więcej? Zaszczep się

Od 10 maja uruchomiono rejestrację dla wszystkich pełnoletnich. Osobom urodzonym w 2003 roku w dniu 18-tych urodzin zostaje wystawione e-skierowanie. Zachęca się wszystkich do rejestracji na kilka sposobów – na stronie pacjent.gov.pl lub za pośrednictwem infolinii 989. Tylko masowe szczepienia pozwolą szybciej wrócić do normalności.

Szczepienia w zakładach pracy

Wszystkie zakłady pracy zainteresowane udziałem w programie, powinny zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W dokumencie tym należy wskazać liczbę chętnych pracowników do zaszczepienia. Nie trzeba podawać danych personalnych.

W dniach 17-23 maja uruchomione zostaną pilotażowe szczepienia w zakładach pracy. Od 1 czerwca rozpoczną się regularne szczepienia w wysokości 300 tys. dawek tygodniowo.

Mobilne Jednostki Szczepień

Mobilna Jednostka Szczepień to profesjonalista medyczny, który wykona indywidualnie szczepienie poza punktami szczepień działającymi w ramach Narodowego Programu Szczepień. Program dedykowany jest do lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, felczerzy. Głównym założeniem MJS jest dotarcie do jak największej liczby osób chętnych zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Przyspieszenie szczepień dla osób niepełnosprawnych w Punktach Szczepień Powszechnych

Od 10 maja zwiększono dostępność szczepionek i przyspieszono proces szczepień dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie osoby z orzeczeniem o głębokiej niepełnosprawności mogą szczepić się poza kolejnością. Oznacza to, że takie osoby wraz z opiekunami mogą zgłosić się do punktu szczepień bez wcześniejszego umówienia terminu wizyty.

Realizacja szczepień odbędzie się również w ośrodkach opieki i aktywności niepełnosprawnych za pośrednictwem istniejącej już sieci punktów szczepień – w Zakładach Aktywności Zawodowej, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domach Samopomocy, Centrach i Klubach Integracji Społecznej.

W proces szczepień osób z niepełnosprawnościami zaangażowane będą również Mobilne Jednostki Szczepień. Profesjonaliści medyczni będą szczepić w domach pacjentów.

Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna

 

Planowane rozpoczęcie szczepień – 5 maja 2021 (uzależnione od dostawy szczepionek)

Możliwe sposoby rejestracji i ustalenia terminu szczepień:

 • Całodobowa bezpłatna infolinia tel. 989 lub 22 62 62 989
 • SMS na nr tel. 664 908 556, 880 333 333 o treści SzczepimySie
 • E-Rejestracja na stronie www.pacjent.gov.pl

W innych sprawach niż ustalenie terminu szczepień nr tel. 797 140 090

 

szczepimysie

Od poniedziałku 26 kwietnia każdego dnia ruszy rejestracja dwóch roczników. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki:

 • 26 kwietnia– roczniki 1974-1975
 • 27 kwietnia – roczniki 1976-1977
 • 28 kwietnia – roczniki 1978-1979
 • 29 kwietnia – roczniki 1980-1981
 • 30 kwietnia – roczniki 1982-1983
 • 1 maja – roczniki 1984-1985
 • 3 maja – roczniki 1986-1987
 • 4 maja – roczniki 1988-1989
 • 5 maja – roczniki 1990-1991
 • 6 maja – roczniki 1992-1993
 • 7 maja – roczniki 1994-1996
 • 8 maja – roczniki 1997-1999
 • 9 maja – roczniki 2000-2003

28 kwietnia odbędzie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły formularz dostępny w I kwartale tego roku na gov.pl/szczepimysie.

Dnia 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

Rejestracja na szczepienia:

 1. Wyślij SMS o treści : Szczepimy się pod numer Tel. 880 33 33 33
 2. Infolinia- Szczepienia Tel. 989
 3. Przypominamy, iż w Punkcie Szczepień szpitala zapisy odbywają się  wyłącznie w godz. 11.00 - 15.00 pod numerem telefonu 517 745 329

Szczegóły i dodatkowe informacje są dostępne na stronie gov.pl/szczepimysie

Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna

 

W Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach powstaje masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Za jego organizację odpowiada samorząd powiatowy oraz Szpital Powiatowy we Wrześni. Planuje się by pierwsze osoby mogły szczepić się w Powiatowym Punkcie Szczepień Masowych w Grzymysławiach od 26 kwietnia.

Na terenie placówki wyznaczone będzie miejsce dla osób oczekujących oraz dla tych, które zostały już zaszczepione, gdzie poddane zostaną obserwacji. Zaplecze jakim dysponuje CBiRNT pozwoli zapewnić wszystkim bezpieczne warunki. Przed budynkiem znajduje się parking, a lokalizacja punktu umożliwi mieszkańcom łatwy i szybki dojazd, eliminując konieczność dotarcia do centrum miasta, co bywa szczególnie utrudnione w godzinach popołudniowych. Szczepienia mają być wykonywane przez zespoły, które będą w stanie podać 3000 dawek tygodniowo. Szczepienia wykonywać będzie personel Szpitala Powiatowego we Wrześni oraz ochotnicy, posiadający odpowiednie kwalifikacje.

punkt szepien masowych

 

szczepienia

Od poniedziałku 12 kwietnia Ministerstwo Zdrowia uruchamia zapisy na szczepienia dla osób urodzonych w roku 1962 i później. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z przyjętym harmonogramem:

 • 12 kwietnia – rocznik 1962
 • 13 kwietnia – rocznik 1963
 • 14 kwietnia – rocznik 1964
 • 15 kwietnia – rocznik 1965
 • 16 kwietnia – rocznik 1966
 • 17 kwietnia – rocznik 1967
 • 19 kwietnia – rocznik 1968
 • 20 kwietnia – rocznik 1969
 • 21 kwietnia – rocznik 1970
 • 22 kwietnia – rocznik 1971
 • 23 kwietnia – rocznik 1972
 • 24 kwietnia – rocznik 1973.

Jak się zapisać?
Do wyboru jest kilka metod zapisów. Można: 

 1. skorzystać z platformy internetowej e-Rejestracja,
 2. zadzwonić na infolinię 989,
 3. wysłać SMS o treści Szczepimy Się na numer 880 333 333
 4. zapisać się – najlepiej telefonicznie – bezpośrednio w punkcie szczepień wyłącznie w godz. 11.00 - 15.00 pod numerem telefonu 517 745 329

Szczegóły i dodatkowe informacje są dostępne na stronie gov.pl/szczepimysię: zobacz jak zarejestrować się na szczepienie!

Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna

 

szczepienia infolinia

Szpital Powiatowy we Wrześni informuje, iż z dniem 1 kwietnia b.r. nie będzie prowadził zapisów na szczepienia pod numerem telefonu 517 745 329. Rejestracja na szczepienia odbywa się przez bezpłatną i całodobową infolinię pod numerem - 989.
Szpital w dalszym ciągu kontynuuje szczepienia zgodnie z Narodowym Programem Szczepień.
Więcej informacji na stronie http://www.gov.pl/szczepimysie/rejestracja


Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna

 

 

Lista rzeczy potrzebnych podczas pobytu w oddziale  COVID-19 

 1. Dokument tożsamości, karty informacyjne z poprzedniego leczenia (jeśli to możliwe ksero), spis leków ostatnio stosowanych
 2. Woda mineralna w plastikowych butelkach
 3. Przybory toaletowe – szczoteczka i pasta do mycia zębów, szczotka/grzebień do włosów, mydło w płynie lub myjki jednorazowego użytku nasączone płynem myjącym, ręczniki (2 szt.), maszynkę do golenia jednorazowego użytku(mężczyźni), krem lub balsam nawilżający, chusteczki higieniczne lub inne środki higieniczne stosowane indywidualnie np. podpaski, wkładki
 4. Klapki pod prysznic, kapcie lub inne obuwie najlepiej zmywalne
 5. Piżama/ koszula nocna (jeśli możliwe kilka sztuk na zmianę, skarpety (szczególnie dla seniorów)
 6. Sztućce i kubek (posiłki chory otrzymuje w opakowaniach jednorazowego użytku wraz ze sztućcami i kubkiem – do decyzji chorego)
 7. Produkty spożywcze w małych opakowaniach nie wymagające przechowywanie w lodówce
 8. Telefon komórkowy i ładowarka
 9. Okulary i aparat słuchowy jeżeli ktoś korzysta

Paczki dla chorych można dostarczać do Szpitala (wejście od ul. Warszawskiej) od godziny 10:00 do 18:00

Uwaga:

Po powrocie do domu postępuj z rzeczami, które miałeś w szpitalu zgodnie z pisemnymi zaleceniami dołączonymi podczas wypisu.

Załącznik - Zasady postępowania z rzeczami, które znajdowały się na sali pacjenta »

Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna

 

 

 

"Szpital Powiatowy we Wrześni" Spółka z o. o. w restrukturyzacji informuje, że w Mobilnym Punkcie Pobrań COVID-19 nie wykonujemy badań komercyjnych (prywatnych).

 

Rejestracja:

22 marca rejestracja dla: 

 • roczniki 1955 i 1956

23 marca rejestracja dla: 

 • roczniki między 1957 a 1961

25-27 marca:

 • Wznowiona rejestracja osób z grupy 70+.

Rejestracja telefoniczna wszystkich grup odbywa się w godzinach od 11.00 - 15.00 pod numerem telefonu 517 745 329.

Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna