7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracowników Służby Zdrowia

swiatowy dzien zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzone są 7 kwietnia, w rocznicę powstania w 1948 r. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Dziś cały świat obserwuje zaangażowanie, determinację i odwagę tysięcy pracowników służby zdrowia, którzy nadal walczą z pandemią koronawirusa.

W tym szczególnym dniu Zarząd Szpitala Powiatowego we Wrześni pragnie złożyć wyrazy uznania oraz podziękowania wszystkim pracownikom służby zdrowia, których praca w sposób mniej lub bardziej bezpośredni przyczynia się do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Wszyscy jesteście ważni i macie swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia.

W obliczu pandemii koronawirusa pragniemy podkreślić, jak bardzo doceniamy Waszą pracę, a szczególnie pracę personelu medycznego, który w tych trudnych warunkach z ofiarnością, poświęceniem i odwagą wykonuje swój zawód niosąc pomoc wszystkim potrzebującym.

Życzymy przede wszystkim zdrowia, tak bardzo dziś potrzebnego, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, wytrwałości, wiary w przyszłość oraz poczucia satysfakcji z trudnej, ale jakże potrzebnej pracy.

roze