Szpital Powiatowy we Wrześni" Sp. z o.o. w restrukturyzacji zatrudni lekarzy do pracy w Nocnej i Świątecznej Opiece Lekarskiej.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na adres:

"Szpital Powiatowy we Wrześni" Sp. z o.o. w restrukturyzacji
ul. Słowackiego 2
62-300 Września

lub w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon kontaktowy 61 437 05 33.

Do składanych ofert prosimy załączyć klauzulę o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z brzmieniem art. 6 ust. 1 lit. a, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenie dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych); (Dz.U.UE.L.2016.119).

 

"Szpital Powiatowy we Wrześni" Sp. z o.o. w restrukturyzacji zatrudni pracownika gospodarczego do wykonywania prac magazynowych.

Warunki i forma zatrudnienia: umowa o pracę na ½ etatu.

Mile widziana znajomość obsługi komputera. Zakres wykonywanych zadań to m.in. czynności związane z przyjmowaniem oraz wydawaniem bielizny i odzieży ochronnej oraz czynności związane z przyjmowaniem i wydawaniem posiłków.

Zainteresowane osoby prosimy o składanie ofert  do 31.08.2021r. na adres:

"Szpital Powiatowy we Wrześni" Sp. z o.o. w restrukturyzacji
ul. Słowackiego 2
62-300 Września

lub w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon kontaktowy 614370533.

Do składanych ofert prosimy załączyć klauzulę o następującej treści:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z brzmieniem art. 6 ust. 1 lit. a, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenie dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych); (Dz.U.UE.L.2016.119)".

 

dni walki z rakiem

Co roku w dniach od 4 do 24 czerwca obchodzone są w naszym kraju Dni Walki z Rakiem, które mają na celu podniesienie świadomości zagrożenia chorobą, przybliżenie istoty badań profilaktycznych i uświadomienie społeczeństwu, że rak nie musi być chorobą śmiertelną. Obecnie nowotwory są drugą po chorobach układu krążenia przyczyna zgonów w Polsce – odpowiadającą za 27 proc. zgonów wśród mężczyzn i 24 proc. zgonów u kobiet. Raka można leczyć w wielu przypadkach skutecznie. Ważne jest rozpoznanie symptomów choroby we wczesnym stadium poprzez wykonywanie badań profilaktycznych, samobadanie, obserwowanie zmian zachodzących w organizmie.

Dnia 17 czerwca we wrzesińskim szpitalu, na oddziale chemioterapii odbyło się spotkanie z chorymi podczas, którego dr n med. Renata Szoszkiewicz przybliżyła temat roli inhibitorów CDK4/6 w zaawansowanym, hormonozależnym i HER2 ujemnym raku piersi w praktyce klinicznej. Na zakończenie spotkania przeprowadzono quiz. Pierwsze osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi na zadawane pytania losowały voucher m.in. do Kwiaciarni „Tworzymy We Dwie” oraz Drogerii Rossmann. Ponadto wszyscy pacjenci otrzymali prezenty ufundowane przez Firmę Matteo Sp. j. FH Jurewicz. Pacjenci dziękowali dr n med. Renacie Szoszkiewicz za leczenie, atmosferę i bardzo dobre warunki udzielanych świadczeń.

Za okazaną pomoc dziękujemy darczyńcom:
Kwiaciarni „Tworzymy We Dwie”
Firmie JOKER Katarzyna Wendzonka
Pani Monice Pawlak
Firmie Matteo Sp. j. FH Jurewicz

dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem

Szpital otrzymał zgodę na publikację zdjęć.

 

TPK
TELEPLATFORMA PIERWSZEGO KONTAKTU
800 137 200

Jeden, bezpłatny numer dla całej Polski

Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Dzwoniąc pod bezpłatny numer TPK – 800 137 200 – można otrzymać niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta. Z platformy mogą korzystać również osoby niesłyszące. 

Udostępniona przez Narodowy Fundusz Zdrowia platforma jest miejscem pierwszego kontaktu dla pacjenta, w sytuacji nagłego zachorowania lub konieczności wystawienia np. e-recepty, gdy poradnie POZ już zakończyły pracę oraz w weekendy i święta. Porad medycznych udzielają profesjonalni medycy – pielęgniarki lub położne oraz lekarze. Aby uzyskać pomoc wystarczy mieć telefon i połączyć się z bezpłatnym numerem TPK.

Telefony od pacjentów odbierane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 8.00 rano kolejnego dnia, czyli po godzinach pracy poradni POZ. Platforma działa również całodobowo w sobotę, niedzielę i święta.

TPK działa na podobnych zasadach do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, z tą różnicą, że konsultacje udzielane są przez telefon. Jeśli poradnia lekarza rodzinnego jest już zamknięta, a stan zdrowia budzi Twój niepokój, wtedy możesz skorzystać ze zdalnej porady z pielęgniarką lub położną, bądź z lekarzem.

Podczas połączenia, w razie potrzeby, personel medyczny może wystawić e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie. Wszystko cyfrowo i wygodnie.

Jeśli konsultacja telefoniczna okaże się niewystarczająca, wtedy personel medyczny zaleci:

  • wizytę w najbliższej stacjonarnej placówce nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ)
  • kontakt ze swoim lekarzem POZ (w godzinach pracy POZ: 8.00 - 18.00, od poniedziałku do piątku)
  • a w przypadku stwierdzenia stanu nagłego zagrożenia zdrowia i życia, wezwanie zespołu ratownictwa medycznego.

Jak wygląda rozmowa?

  1. Po połączeniu, pacjent wysłucha krótki komunikat, informujący o dodzwonieniu się na Teleplatformę Pierwszego Kontaktu. Po odsłuchaniu komunikatu, pacjent będzie mógł wybrać język, w którym będzie udzielana konsultacja.
  2. W pierwszej kolejności z pacjentem połączy się pielęgniarka lub położna. Po sprawdzeniu danych pacjenta pod kątem uprawnień do świadczeń opieki zdrowotnej i zarejestrowaniu zgłoszenia, pielęgniarka lub położna przeprowadzi wywiad niezbędny do oceny stanu zdrowia pacjenta. Podczas połączenia pacjent może liczyć na profesjonalną konsultację, w czasie której pielęgniarka lub położna może wystawić e-receptę oraz udzielić porad do dalszego sposobu postępowania. W stanach nagłych, które zagrażają życiu i zdrowiu, zaleci wezwanie zespołu ratownictwa medycznego.
  3. Jeśli pielęgniarka lub położna uzna, że pacjent potrzebuje dodatkowej konsultacji, wówczas przekieruje pacjenta do lekarza, podczas tego samego połączenia.
  4. Konsultacja lekarska rozpoczyna się od uzupełnienia wywiadu przeprowadzonego przez pielęgniarkę lub położną. W czasie rozmowy z lekarzem, po ocenie stanu zdrowia, pacjent może otrzymać e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie. Gdy będzie potrzebna pilnej interwencji medycznej, lekarz zaleci wezwanie do pacjenta zespołu ratownictwa medycznego. Może także skierować pacjenta do najbliższej stacjonarnej placówki nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, jeśli pacjent będzie wymagał osobistego kontaktu z lekarzem.

 

Warto zapisać ten numer telefonu: 800 137 200!

 

Już od 7 czerwca rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.

szzepienia uczniow

Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.
Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będzie mógł towarzyszyć jeden rodzic. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Odpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.
Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989 lub wyślij sms o treści SzczepimySie pod numer 880 333 333. Możesz skorzystać także z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień. 
Więcej informacji na ten temat znajdziesz  na stronie (https://www.gov.pl/web/szczepimysie).

Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna

Informujemy, iż Szpital Powiatowy we Wrześni realizuje szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką firmy Pfizer.

Najbliższy wolny terminy na szczepienie to:

 • 03.06.2021 roku

Rejestracji na szczepienia p/covid-19 można dokonać dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Wszyscy zainteresowani szczepieniem informujemy, iż punkt szczepień znajduje się w starym budynku szpitala, wejście od ulicy Warszawskiej.

vaccine

 

1 czerwca - w Dniu Dziecka- tradycyjnie serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu we Wrześni za przekazane upominki, które wywołały uśmiech na twarzy małych pacjentów. Naszym pacjentom życzymy, żeby każdy dzień wypełniony był radością, życzliwością i energią, która pozwoli realizować pasje i spełniać marzenia. Naszym małym pacjentom życzymy przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!

20210601 20210601 20210601 20210601 20210601 20210601

Szpital otrzymał zgodę na publizakcję zdjęć

 

stop covid

W związku ze zmniejszeniem liczby zachorowań na covid-19, a tym samym mniejszym zapotrzebowaniem na łóżka do hospitalizacji chorych na covid-19, zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego, Szpital Powiatowy we Wrześni z dniem 31 maja 2021 roku zaprzestanie realizować świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażaniem SARS-CoV-2.

Normalność wraca.