INFORMACJA ZARZĄDU SZPITALA POWIATOWEGO WE WRZEŚNI SP. Z O.O.

INFORMACJA ZARZĄDU SZPITALA POWIATOWEGO WE WRZEŚNI SP. Z O.O. W RESTRUKTURYZACJI W SPRAWIE PRZYPADKÓW ODWOŁYWANIA SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W PUNKCIE SZCZEPIEŃ ZLOKALIZOWANYM W SZPITALU WE WRZEŚNI.

Zarząd Szpitala informuje, iż Szpital nie ponosi odpowiedzialności za występujące sytuacje, w których odwoływane są szczepienia przeciwko COVID-19.

Przyjęty sposób organizacji szczepień pozwala na zmówienie ilości szczepionek odpowiadającej liczbie zapisanych pacjentów. W prawidłowo działającym systemie dystrybucji szczepionek, sytuacje odwoływania szczepień nie miałyby miejsca. Niestety, zdarza się, i to nie tylko w punkcie szczepień Szpitala Powiatowego we Wrześni, że Agencja Rezerw Materiałowych (instytucja odpowiedzialna za dystrybucję szczepionek) bez wcześniejszej informacji, ogranicza liczbę zamówionych szczepionek dla umówionych już pacjentów, których dostarczenie było potwierdzone w systemie elektronicznym.

Mając potwierdzenie w systemie elektronicznym, że szczepionki zostały zamówione, prowadzona jest rejestracja pacjentów z odpowiednim czasowym wyprzedzeniem. W sytuacji gdy Agencja Rezerw Materiałowych, bez uprzedniego ostrzeżenia, ogranicza liczbę zamówionych i potwierdzonych szczepionek, dochodzi do konieczności odwoływania szczepień. Zwracamy również uwagę, że ciągłe odwoływanie i ponowne rejestrowanie pacjentów stanowi duże wyzwanie dla pracowników punktu szczepień.

Braki w dostawach szczepień i zmiany terminów to powszechne zjawisko w skali całego kraju i nie jest ono zależne od punktów szczepień. Zarząd Szpitala podkreśla, że działania personelu Szpitala w zakresie szczepień są wykonywane z zaangażowaniem i troską o możliwość zaszczepienia jak największej liczby osób. Niestety kwestia dostaw szczepionek nie jest zgodna ze złożonymi wcześniej zamówieniami i utrudnia sprawne i terminowe przeprowadzanie zaplanowanych szczepień.