ODDZIAŁY

Blok Operacyjny z centralną sterylizatornią

nr tel.
Kierownik oddziału: dr n. med. Ziemowit Kowalski 61 43 70 630
Pielęgniarka oddzialowa: mgr pielęgniarstwa Dorota Kędziora - Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego 61 43 70 630

W naszym szpitalu mamy trzy w pełni wyposażone sale operacyjne wykorzystywane do zabiegów wykonywanych w trybie planowym, oraz w trybie ostrym. Ponadto funkcjonuje sala operacyjna zlokalizowana w obrębie „Traktu porodowego”, gdzie wykonywane są cięcia cesarskie.

Profil zabiegów obejmuje operacje wykonywane z zakresu chirurgii ogólnej i ginekologii (wykonywane metodą klasyczną i laparoskopową), oraz położnictwa (cięcia cesarskie), także zabiegi z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu (endoprotezoplastyki, artroskopie, zespolenia kości itd.)

Sale operacyjne wyposażone są w nowy, zgodny z wymogami NFZ, sprzęt umożliwiający wykonywanie operacji najbardziej aktualnymi metodami operacyjnymi oraz bezpieczne, w pełni monitorowane znieczulenie pacjentów. Po zabiegach operacyjnych z udziałem zespołu anestezjologicznego pacjent przebywa na sali pooperacyjnej (zlokalizowanej w obrębie bloku operacyjnego), gdzie jest objęty dalszą specjalistyczną opieką.

blop