ODDZIAŁY

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

tel.

KIEROWNIK ODDZIAŁU:  lek. med. Piotr Skalski
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii i medycyny ratunkowej

PIELĘGNIARKA ODDZIAŁOWA:   licencjat pielęgniarstwa Halina Łodaj
Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej opieki

DYŻURKA PIELĘGNIAREK

Nasz oddział posiada 6 łóżek do leczenia pacjentów w stanach zagrożenia życia.
Nasz personel to 19 lekarzy, w tym: 12 specjalistów anestezjologów, 1 lekarz anestezjolog z I stopniem specjalizacji, 6 lekarzy w trakcie specjalizacji, 28 pielęgniarek.
Leczymy pacjentów zarówno przyjętych bezpośrednio do szpitala jak i tych, których ogólny stan zdrowia pogorszył się w trakcie hospitalizacji na innych oddziałach szpitalnych. Ponadto prowadzimy intensywne leczenie chorych po różnych zabiegach operacyjnych z powodu pogorszenia wydolności narządowej.
W naszej pracy wykorzystujemy systemy monitorujące funkcje życiowe.
Umożliwiają one natychmiastową modyfikację leczenia celem poprawy stanu zdrowia.
W praktyce korzystamy z respiratorów, aparatu do hemofiltracji i innych urządzeń.
Leczymy rocznie około 120 pacjentów.
Zakres naszych obowiązków obejmuje również znieczulanie pacjentów do zabiegów planowych, diagnostycznych, pilnych i ostrodyżurowych.
Rocznie znieczulamy ponad 2500 pacjentów.
Wspomagamy naszych kolegów innych specjalności w prowadzeniu i leczeniu ich pacjentów wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności manualne.
Podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, zjazdach i konferencjach. Ponadto sami organizujemy szkolenia dla personelu w ramach Oddziału Intensywnej Terapii.
Ponadto przy oddziale funkcjonuje -

Poradnia konsultacyjna anestezjologiczna

Lekarz anestezjolog dyżuruje w każdy poniedziałek i czwartek w godz. od 08.00 do 12.00 w gabinecie nr 11, przy Izbie Przyjęć.
tel. kontaktowy: gabinet lekarski: 61 4370 641

iom iom iom iom