ODDZIAŁY

Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

tel.
KIEROWNIK ODDZIAŁU: dr n. med. Adam Sulewski
Specjalista z ortopedii i traumatologii narządu ruchu
PIELĘGNIARZ ODDZIAŁOWY: mgr Edwin Anielak 61 43 70 701
DYŻURKA PIELĘGNIAREK 61 43 70 613
GABINET LEK./ SEKRETARIAT 61 43 70 543

Oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu oferuje świadczenia w ramach NFZ w zakresie endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego a także endoprotezoplastyki rewizyjnej (obluzowanie endoprotezy, wymiana endoprotezy).
Na oddziale pracuje zespół lekarzy z bardzo dużym wieloletnim doświadczeniem w alloplastyce stawów, zdobywających doświadczenie na licznych kursach zagranicznych. Większość lekarzy z oddziału dodatkowo zatrudnionych jest w innych jednostkach niedzy innymi w Szpitalu im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie również wykonują zabiegi z zakresu endoprotez biodra i kolana cały czas podnosząc swoje kwalifikacje.

Szpital stosuje nowoczesne implanty amerykańskiej firmy Johnson and Johnson oraz brytyjskiej firmy Smith and Nephew. Implaty są skonstruowane w ten sposób że integrują się z kością, tkanka kostna wrasta w porowatą powierzchnię tytanowego implantu stabilnie go utrzymując. Niejednokrotnie w szpitau we Wrześni wykonywane są także skomplikowane operacje rewizyjne endoprotez ( wymiany endoprotez) które były wykonane wczęśniej także w innych ośrodkach.

Zwykle takie zabiegi wykonuje się w klinikach czy wielkich ośrodkach a nie powiatowym szpitalu. W szpitalu we Wrześni jako jednym z nieliczych ośrodków w Polsce w zeszłym roku był wykony także inowacyjny zabieg endoprotezy kolana z zastosowaniem nawigacji śródoperacyjnej. Standardowo zabiegi wykonujemy technikami małoinwazyjnymi, pacjenci następnego dnia po operacji są piniozowani i rehabilitowani, zwykle na 3 dzień wychodzą już do domu.

Obecnie dzięki naszym wzmożonym działaniom mimo trudnego okresu pandemiii okres oczekiwania na zabieg znacznie się skrócił i jesteśmy w stanie Państwu ulżyć w cierpieniu już w ciągu zaledwie paru miesięcy. Przyjmujemy pacjentów także z innych rejonów kraju, którzy wolą zdecydować się na operację właśnie w szpitalu we Wrześni. Wielu pacjentów przyjeżdża nawet z pobliskiego z Poznania.

Oddział ortopedii znajduje się w nowoczesnym budynku dobrze wyposażonymi 2-osobowymi salami chorych. Stosujemy techniki małoinwazyjne, ograniczające dostęp operacyjny i destrukcję tkanek. Chorzy następnego dnia po operacji są piniozowani i rehabilitowani. Przecięty okres pobytu na oddziale dzięki temu trwa zalednie 4-5dni.

Oddział wykonuje zabiegi z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu:

• zespolenia złamań kości z użyciem nowoczesnych implantów tytanowych technikami małoinwazyjnymi
  • artroskopię stawów
  • zabiegi rekonstrukcyjne
  • endoprotezy biodra, kolana innych stawów jak protezy stawu śródstopnfo-paliczkowego (halluxa)
  • zabiegi rewizyjne po endoprotezo-plastykach ( wymiany endoprotez) zabiegi z zakresu chirurgii kręgosłupa
  • zabiegi z zakresu chirurgii ręki

Kwalifikacja na zabiegi

Pierwsze co należy zrobić jeżeli podejrzewamy, że stan zdrowia biodra lub kolana może wymagać  "wymiany", to wizyta u specjalisty ortopedy lub chirurga, celem wykonania aktualnych zdjęć danego stawu, i uzyskania na ich podstawie skierowania do szpitala. Skierowanie do szpitala uprawniające do świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia może być wystawione zarówno z placówki posiadającej kontakt z NFZ, jak i z gabinetu prywatnego.

Należy pamiętać, że Pacjent nie może być jednocześnie zapisany na wykonanie danego zabiegu w 2 miejscach. Jeżeli decydujemy się na wykonanie zabiegu w Szpitalu we Wrześni, będąc równocześnie zapisanym na listę oczekujących w innym podmiocie leczniczym, należy wcześniej zrezygnować z miejsca na liście oczekujących w tym podmiocie.

Zapisy na zabieg

Na zabieg w Oddziale ortopedii i traumatologii ruchu Szpitala Powiatowego we Wrześni Sp. z o.o. w restrukturyzacji można się zapisywać codziennie, około godziny 10.00 na miejscu w Oddziale. Na wizytę kwalifikacyjną na zabieg należy zabrać: dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne, skierowanie do szpitala, a także aktualne zdjęcie RTG i ewentualnie wyniki innych badań.

W przypadku potwierdzenia, iż stan zdrowia Pacjenta wymaga przeprowadzenia zabiegu, Pacjent wpisywany jest na listę oczekujących, określany jest termin przeprowadzenia zabiegu, a także informuje się Pacjenta o badaniach i konsultacjach jakie winny być przeprowadzone przed zabiegiem, aby zagwarantować jego bezpieczne i skuteczne wykonanie.

ortopediaortopediaortopedia