Punkt Szczepień Masowych w powiecie wrzesińskim

W Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach powstaje masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Za jego organizację odpowiada samorząd powiatowy oraz Szpital Powiatowy we Wrześni. Planuje się by pierwsze osoby mogły szczepić się w Powiatowym Punkcie Szczepień Masowych w Grzymysławiach od 26 kwietnia.

Na terenie placówki wyznaczone będzie miejsce dla osób oczekujących oraz dla tych, które zostały już zaszczepione, gdzie poddane zostaną obserwacji. Zaplecze jakim dysponuje CBiRNT pozwoli zapewnić wszystkim bezpieczne warunki. Przed budynkiem znajduje się parking, a lokalizacja punktu umożliwi mieszkańcom łatwy i szybki dojazd, eliminując konieczność dotarcia do centrum miasta, co bywa szczególnie utrudnione w godzinach popołudniowych.

Szczepienia mają być wykonywane przez zespoły, które będą w stanie podać 3000 dawek tygodniowo. Szczepienia wykonywać będzie personel Szpitala Powiatowego we Wrześni oraz ochotnicy, posiadający odpowiednie kwalifikacje.

punkt szepien masowych