4-24 czerwca - Dni Walki z Rakiem

dni walki z rakiem

Co roku w dniach od 4 do 24 czerwca obchodzone są w naszym kraju Dni Walki z Rakiem, które mają na celu podniesienie świadomości zagrożenia chorobą, przybliżenie istoty badań profilaktycznych i uświadomienie społeczeństwu, że rak nie musi być chorobą śmiertelną. Obecnie nowotwory są drugą po chorobach układu krążenia przyczyna zgonów w Polsce – odpowiadającą za 27 proc. zgonów wśród mężczyzn i 24 proc. zgonów u kobiet. Raka można leczyć w wielu przypadkach skutecznie. Ważne jest rozpoznanie symptomów choroby we wczesnym stadium poprzez wykonywanie badań profilaktycznych, samobadanie, obserwowanie zmian zachodzących w organizmie.

Dnia 17 czerwca we wrzesińskim szpitalu, na oddziale chemioterapii odbyło się spotkanie z chorymi podczas, którego dr n med. Renata Szoszkiewicz przybliżyła temat roli inhibitorów CDK4/6 w zaawansowanym, hormonozależnym i HER2 ujemnym raku piersi w praktyce klinicznej. Na zakończenie spotkania przeprowadzono quiz. Pierwsze osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi na zadawane pytania losowały voucher m.in. do Kwiaciarni „Tworzymy We Dwie” oraz Drogerii Rossmann. Ponadto wszyscy pacjenci otrzymali prezenty ufundowane przez Firmę Matteo Sp. j. FH Jurewicz. Pacjenci dziękowali dr n med. Renacie Szoszkiewicz za leczenie, atmosferę i bardzo dobre warunki udzielanych świadczeń.

Za okazaną pomoc dziękujemy darczyńcom:
Kwiaciarni „Tworzymy We Dwie”
Firmie JOKER Katarzyna Wendzonka
Pani Monice Pawlak
Firmie Matteo Sp. j. FH Jurewicz

dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem dniwalkizrakiem