Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Dlatego dnia 21 października b.r. na oddziale chemioterapii wrzesińskiego szpitala odbyło się spotkanie z chorymi. Prezes Zarządu Pani Urszula Kosmecka przypomniała okres powstania i działalności oddziału chemioterapii. Podkreśliła myśl przewodnią szpitala pacjent w centrum uwagi. Kierownik oddziału dr n med. Renata Szoszkiewicz przybliżyła temat walki z rakiem piersi. Zwróciła uwagę wszystkich na istotność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.

"Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Postęp medycyny, umiejętności polskich lekarzy i nakłady ministra zdrowia na specjalistyczną aparaturę stosowaną w diagnostyce i leczeniu onkologicznym sprawiają, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Największe ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy kobiet w wieku od 50 do 69 lat – dlatego Panie będące w tej grupie wiekowej powinny robić mammografię co dwa lata! Mammografia jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ważnym elementem profilaktyki jest samobadanie piersi. Już od dwudziestego roku życia każda z Pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku takie badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa.”

Drogie Panie badajmy swoje piersi przez cały rok, nie tylko w październiku!

W spotkaniu z chorymi uczestniczył dietetyk Pan Krystian Antkiewicz oraz Pani Marta Perek fizjoterapeuta. Tematem była dieta w onkologii oraz fizjoterapia onkologiczna.
Ponadto na zakończenie wszyscy pacjenci otrzymali prezenty ufundowane przez Firmę Materiały Budowlane "WESOŁEK", MED- DOM Sp. z o.o., Sklep Medyczny FOCUS.
Pacjenci dziękowali dr n med. Renacie Szoszkiewicz za przekazaną wiedzę i leczenie.

Za okazaną pomoc dziękujemy darczyńcom.

20211021 20211021 20211021 20211021 20211021 20211021 20211021 20211021 20211021 20211021 20211021 20211021

Szpitał uzyskał zgodę an publikację zdjęć

 

techpakDnia 16 października, z okazji 25 rocznicy powstania, firma TECHPAK przygotowała dla narodzonych dzieci prezenty w postaci bonów podarunkowych do wykorzystania w sklepie "SEBCIO". Kierownik oddziału ginekologiczno- położniczego, Pani Profesor Magdalena Pisarska-Krawczyk w imieniu firmy przekazała szczęśliwym mamom życzenia morza miłości, oceanu cierpliwości, energii przez całą dobę i zdrowia w dużej ilości.

 

 

20211018 20211018 20211018 20211018

Szpital uzyskał zgodę na publikację zdjęć.

 

Zarząd "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z o.o. w restrukturyzacji składa serdeczne podziękowania Panu Sławomirowi Wieszczecińskiemu Prezesowi Spółki TONSIL POLAND Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością za ufundowanie i przekazanie Szpitalowi aparatu EKG Aspel.

Aparat EKG Aspel AsCARD Grey to 12-kanałowy elektrokardiograf z najdokładniejszym zapisem EKG, który automatycznie analizuje i interpretuje badanie. Został on przekazany Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu, na którym istnieje ciągłe zapotrzebowanie na tego rodzaju sprzęt medyczny i gdzie jego możliwości zostaną w pełni wykorzystane.

20211005 tonsil20211005 tonsil

 

 

Zarząd "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z o.o. w restrukturyzacji, w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym we Wrześni, ze względu na drastyczne zmniejszenie wykonywanych szczepień przeciwko Covid-19, planuje, od dnia 1 października 2021 roku, zawieszenie działalności punktu szczepień zlokalizowanego w Grzymysławicach.

Wyjaśniamy, że obecnie Szpital prowadzi dwa punkty szczepień: jeden zlokalizowany w Szpitalu i drugi zlokalizowany w Grzymysławicach. Po zawieszeniu działalności punktu w Grzymysławicach wszyscy chętni do zaszczepienia obsługiwani będą w punkcie szczepień w Szpitalu. Nadto, informujemy, iż infrastruktura punktu szczepień w Grzymysławicach zostanie zachowana, co w razie konieczności umożliwi szybkie, ponowne jego uruchomienie.

 

Uwaga, zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19 dawką przypominającą !

Mając na uwadze zalecenia Rady Medycznej, - rozpoczął się proces szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem.

Przypominającą dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

W Punkcie Szczepień szpitala w godzinach od 14.00 do 18.00 w dni robocze można uzyskać informacje dotyczące szczepienia pod numerem telefonu 517 745 329.

Przygotowała:
Anna Kowalczyk
Pielęgniarka Naczelna

 

W związku z zakończeniem w dniu 14 września 2021 roku kadencji Zarządu Szpitala Powiatowego we Wrześni Sp. z o. o. w restrukturyzacji i złożoną rezygnacją z możliwości ubiegania się o stanowisko w organach Spółki przez dotychczasowego Prezesa Zarządu, Zbigniewa Hupało, powołano nowy jednoosobowy Zarząd.

Szpital Powiatowy we Wrześni przechodzi obecnie proces restrukturyzacji. Ponadto na półmetku są dwie duże inwestycje, szpital doświadczył również w ostatnim czasie wielu zmian organizacyjnych związanych z trwającym stanem pandemii. Obowiązki Prezesa Zarządu powierzono pani Urszuli Kosmeckiej, dotychczasowej Dyrektor ds. administracyjno-inwestycyjnych. Wynika to z jej znajomości Spółki nabytej podczas dotychczasowej pracy w Szpitalu Powiatowym. W obecnej sytuacji związanej z koniecznością powołania nowego Zarządu jest to rozwiązanie optymalne.

Panu Zbigniewowi Hupało dziękujemy za kilkuletnią pracę i życzymy powodzenia na nowej ścieżce zawodowej.

 

Przewodniczący Rady Nadzorczej
Dariusz Jurewicz

 

Przedstawiamy kolejny zabieg wykonywany we wrzesińskim szpitalu w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Mowa o leczeniu złamanego kręgosłupa z wykorzystaniem małoinwazyjnej, przezskórnej stabilizacji kręgosłupa. W trakcie zabiegu wykonuje się kilka nacięć długości ok. 1 cm, przez które  wprowadza się do kręgosłupa tytanowe śruby stabilizujące złamany kręgosłup. Dzięki zastosowaniu powyższej metody większości pacjentów może uniknąć nie tylko operacji metodą otwartą, ale przede wszystkim uchronić się od porażenia. Następnego dnia po zabiegu pacjenci są już pionizowani. Opisywany sposób leczenia znacząco poprawia wyniki leczenia zarówno u osób młodych, aktywnych, jak i u pacjentów w podeszłym wieku.

Do zabiegu wykorzystywane są tytanowe implanty firmy Johnson and Johnson.

 

Szpital Powiatowy we Wrześni Sp. z o.o. w restrukturyzacji poszukuje kandydata na stanowisko: Fizjoterapeuta

 1. Wymagania niezbędne
  • wykształcenie wyższe – magister
  • aktualne prawo wykonywania zawodu
 1. Wymagania dodatkowe
  • mile widziane doświadczenie w pracy na stanowisku fizjoterapeuty
  • dodatkowe kursy z zakresu fizjoterapii
 1. Wymagane dokumenty
  • życiorys (CV)
  • list motywacyjny
  • dokument potwierdzający wykształcenie/dyplom z aktualnym prawem wykonywania zawodu
  • dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach, tj. certyfikaty i zaświadczenia o odbytych kursach i szkoleniach
 1. Warunki zatrudnienia na stanowisku

Zatrudnienie w ramach umowy o pracę na zastępstwo.

Dokumenty aplikacyjne można przesyłać drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do swoich aplikacji prosimy dołączyć następującą klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO) informujemy, że: Obowiązek informacyjny w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji w „Szpitalu Powiatowym we Wrześni” Sp. z o.o. w restrukturyzacji znajduje się na oficjalnej stronie internetowej szpitala w zakładce RODO. Prosimy o zapoznanie się z w/w dokumentem.

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną.

 

Szpital Powiatowy we Wrześni" Sp. z o.o. w restrukturyzacji zatrudni lekarzy do pracy w Nocnej i Świątecznej Opiece Lekarskiej.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na adres:

"Szpital Powiatowy we Wrześni" Sp. z o.o. w restrukturyzacji
ul. Słowackiego 2
62-300 Września

lub w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon kontaktowy 61 437 05 33.

Do składanych ofert prosimy załączyć klauzulę o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z brzmieniem art. 6 ust. 1 lit. a, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenie dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych); (Dz.U.UE.L.2016.119).