UWAGA WAŻNE INFORMACJE 

Zarząd Szpitala Powiatowego we Wrześni wydał komunikat informujący, że od dnia 11 marca z powodu zwiększonej liczby infekcji i zagrożenia epidemiologicznego, mając na uwadze dobro pacjentów, wprowadza się całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich oddziałach.  Ponadto została wydzielona dodatkowa izba przyjęć dla osób z objawami gorączki, kataru i kaszlu, do której prowadzi osobne wejście. Osoby z powyższymi objawami nie powinny trafiać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego tylko od razu kierować się do Izby B (zgodnie z oznakowaniem przed SOR-em)

 

Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie sie z komunikatem MZ 

https://www.medexpress.pl/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie/76440

 

 

Ministerstwo Zdrowia - Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now" Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.
    W zakresie oczekiwań i proponowanych rozwiązań prowadzenia Kampanii, Departament Pielęgniarek i Położnych stale współpracuje
    z samorządem zawodowym pielęgniarek i położnych, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim, Polskim Towarzystwem Położnych oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych.
 

Pragniemy poinformować, iż z dniem 1 lutego 2020 roku, w Szpitalu pracę rozpoczął nowy kierownik Oddziału chorób wewnętrznych z intensywnym nadzorem kardiologicznym dr Piotr Ziembicki – specjalista chorób wewnętrznych oraz specjalista gastroenterologii. Dotychczasowy kierownik – dr Urszula Kubiak będzie nadal udzielała świadczeń na Oddziale, pełniąc jednocześnie funkcję zastępcy dr Ziembickiego.

Zarząd Szpital wyraża ogromną wdzięczność dr Kubiak za 14 lat pracy na Oddziale chorób wewnętrznych, w trakcie których Pani Doktor dala się poznać jako doskonały i cieszący się zaufaniem pacjentów lekarz, pełniący swoje obowiązki z niespotykanym zaangażowaniem i poświęceniem.