Ministerstwo Zdrowia - Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now" Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.
    W zakresie oczekiwań i proponowanych rozwiązań prowadzenia Kampanii, Departament Pielęgniarek i Położnych stale współpracuje
    z samorządem zawodowym pielęgniarek i położnych, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim, Polskim Towarzystwem Położnych oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych.
 

Pragniemy poinformować, iż z dniem 1 lutego 2020 roku, w Szpitalu pracę rozpoczął nowy kierownik Oddziału chorób wewnętrznych z intensywnym nadzorem kardiologicznym dr Piotr Ziembicki – specjalista chorób wewnętrznych oraz specjalista gastroenterologii. Dotychczasowy kierownik – dr Urszula Kubiak będzie nadal udzielała świadczeń na Oddziale, pełniąc jednocześnie funkcję zastępcy dr Ziembickiego.

Zarząd Szpital wyraża ogromną wdzięczność dr Kubiak za 14 lat pracy na Oddziale chorób wewnętrznych, w trakcie których Pani Doktor dala się poznać jako doskonały i cieszący się zaufaniem pacjentów lekarz, pełniący swoje obowiązki z niespotykanym zaangażowaniem i poświęceniem.

 

 

 

11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony w 1992 roku przez Papieża Jana Pawła II. Ludzie na całym świecie skupiają sie w tym dniu na chorych i tych, którzy w tym dniu ciężko pracują , aby ulżyć cierpieniom chorych.

 

 

Wszystkim pacjentom naszego szpitala, z okazji Światowego Dnia Chorych w dniu 11 lutego 2020 roku, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia , wsparcia w rodzinie i ze strony personelu medycznego oraz uśmiechu i pogody ducha każdego dnia.

 Zapraszamy na MszęŚwiętą, która zostanie odprawiona w intencji chorych  w kaplicy szpitalnej o godzinie 16.00. 

Mszę Świętą odprawi Kapelan Szpitala  Ksiądz Marcin Winkiel.

 

Miło nam również poinformować, że o godzinie 14.00 pacjentów naszego szpitala, odwiedziły dzieci z Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu pod opieka Pani Krystyny Hypki. Dzieci wręczyły chorym upominki i słodycze. Ten miły gest został doceniony przez Zarząd  szpitala i w związku z tym Pani Dyrektor Urszula Kosmecka złożyła  podziękowania na ręce Pani Krystyny Hipki a dzieci otrzymały drobne upominki. 


 

 

 

We wtorek 4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem (World Cancer Day). Święto zostało ustanowione równo 20 lat temu w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu

 

Światowy Dzień Walki z Rakiem ma na celu zmniejszenie śmiertelności z powodu nowotworów zarówno dzięki działaniom edukacyjnym jak i oddziaływaniu na decydentów pracujących w ochronie zdrowia.

Rak to wciąż choroba tabu kojarząca się nam z wyrokiem, a nie z diagnozą, z którą współczesna medycyna coraz częściej potrafi sobie radzić. Po to jednak, by raka skutecznie leczyć, trzeba go wykryć. No i zrobić to w porę.

Oprócz wysiłku naukowców i lekarzy, by wygrać z rakiem, potrzebny jest też wysiłek każdego z nas 

Polega on na szybkiej reakcji w przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów ciała i systematycznemu poddawaniu się badaniom, nawet jeśli takich sygnałów brak.

Zachęcamy wszystkich pacjentów do regularnych badań.

 

Pielęgniarki i Położne ze "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z o.o.
solidaryzują się z Pielęgniarkami Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie

Dnia 4 stycznia 2020r strażacy ochotnicy odwiedzili oddział dziecięcy "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z o.o. Przybył Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom paczki z finału akcji "Paczka dla dzieciaka na Święta od Strażaka".

 Jeżeli ktoś kiedykolwiek wątpił, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje, po dzisiejszym dniu z pewnością takich wątpliwości już nie ma – Wspaniale było oglądać radość na twarzach małych pacjentów. Nie byłoby to możliwe bez wysiłku ochotniczej straży pożarnej z : Wrześni, Czeszewa, Miłosławia, Komornik, Orzechowa, Węgierek, Pyzdr, Kołaczkowa.  

W imieniu Zarządu Szpitala Powiatowego we Wrześni serdecznie dziękujemy :)

 

 

 

 

 

 

 

boze narodzenie

 

W te piękne i jedyne w roku chwile
składamy najlepsze życzenia:
Niech Święta Bożego Narodzenia
będą wypełnione radością, miłością i spokojem
a każdy dzień nadchodzącego Roku
niesie szczęście i powodzenie

życzy
Prezes Zarządu
„Szpitala Powiatowego we Wrześni” Sp. z o.o.
Zbigniew Hupało

wraz z Pracownikami

Dnia 13 grudnia 2019 roku, tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia, Chór Camerata pod dyrygenturą Pani Domiceli Cierpiszewskiej, odwiedził nasz szpital z kolędami. Kolędy i pastorałki wywołały prawdziwe wzruszenie wśród pacjentów i kadry placówki. O duchową stronę spotkania zadbał ks. Marcin Winkiel – Kapelan szpitala. Pacjenci otrzymali życzenia powrotu do zdrowia, a personel dużo satysfakcji z niesienia pomocy chorym. Atrakcją w tym dniu były również prezenty dla dzieci z Oddziału Pediatrycznego. W rolę Gwiazdora wcielił się prywatny darczyńca Pan Mariusz Frąckowiak, autor bloga Hellosport. Pan Mariusz wylicytowanymi miśkami z Fundacji TVN oraz słodyczami obdarował najmłodszych pacjentów szpitala.

20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213 20191213