Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Lekarska organizują III EDYCJĘ Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im, dr. Kazimierza Hołogi, będącego wspólnym projektem, promującym działalność charytatywną i społeczną lekarzy z regionu Wielkopolski.

Zwracamy się do Państwa z uprzejma prośbą o wzięcie czynnego udziału w naborze kandydatów do tego szlachetnego tytułu. Nabór kandydatów potrwa do 12 września 2019 roku.

Jesteśmy przekonani, że w naszym regionie jest wielu „lekarzy Judymów”, którzy swoja postawą świadcz ą, jak być lekarzem oddanym pacjentom, ich rodzinom i innym potrzebującym oraz człowiekiem zaangażowanym , z pasją i poświęcającym się działalności prospołecznej i charytatywnej. Prosimy, by Państwo włączyli się do tego wartościowego procesu.

Zgłoszenia mogą wysyłać jednostki samorządu terytorialnego , organizacje, towarzystwa naukowe i podmioty lecznicze, ale także osoby fizyczne, czyli pacjenci.

Wzór kart zgłoszeniowej oraz niezbędne informacje można pobrać ze strony https://www.umww.pl/konkurs-wiekopolski-lekarz-z-sercem-im-kazimierza-hologi lub ze strony www.wil.org.pl na Stronie Głównej – rubryka Sprawy – zakładka Wielkopolski Lekarz z Sercem.

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia, której istotną częścią jest uzasadnienie kandydatury , należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. faksem (+48 61 6266351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego , al. Niepodległości 34, 61 – 714 Poznań.

 

 

Zabieg implantacji portów naczyniowych we wrzesińskim szpitalu to ułatwienie między innymi dla pacjentów poddawanych chemioterapii.

 Nowe świadczenia opieki zdrowotnej w Szpitalu Powiatowym we Wrześni finansowane ze środków NFZ wprowadzono 6.07.2019r. Port naczyniowy to stały dostęp do żylnych naczyń krwionośnych. Stanowi ułatwienie dla pacjenta i personelu medycznego , zwiększa komfort leczenia i zmniejsza ilość powikłań. Stosowany jest u pacjentów wymagających częstego pobierania krwi  i podawania leków droga dożylną . Porty zakłada się także u innych chorych , miedzy innymi leczonych przewlekle , wobec których wymagane jest częste podawanie preparatów. Poprzez umieszczenie komory portu np. w okolicy podobojczykowej pacjent ma wolne ręce, co ma niebagatelne znaczenie dla samoobsługi i normalnego funkcjonowania.

 

 

 

 

Dnia 11 czerwca 2019 roku w Starostwie Powiatowym we Wrześni odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, podczas której Prezes „Szpitala Szpitala Powiatowego we Wrześni” Sp. z o.o. Pan Zbigniew Hupało i Dyrektor ds. Administracyjno- Inwestycyjnych Pani  Urszula Kosmecka przedstawili radnym koncepcję zagospodarowania starej części szpitala.

Przeprowadzone zmiany podniosą standard świadczonych usług medycznych       i zrównają z tymi, które  są świadczone w nowej części szpitala. Najważniejszym elementem koncepcji jest adaptacja II pietra na oddział pediatryczny. Realizacja planów przewidziana jest na najbliższe kilka lat.

Fot. Filip Biernat, „Wiadomości Wrzesińskie” 

Fot. Filip Biernat, „Wiadomości Wrzesińskie” 
Fot. Filip Biernat, „Wiadomości Wrzesińskie” 

,,Szpital Powiatowy we Wrześni” Sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż w dniu 04 lipca 2019r.
w godzinach od 9-15 we współpracy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomiony zostanie mobilny punkt obsługi świadczeniobiorców, w którym możliwym będzie uzyskanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Mobilny punkt obsługi zlokalizowany będzie w Szpitalu Powiatowym we Wrześni w pokojach
nr 10 i 11 zlokalizowanych przy SOR.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy o zapoznanie się z warunkami wydania w/w dokumentu
na stronie http://nfz-poznan.pl – w zakładce ,,Dla Pacjentów” – EKUZ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

„Szpital Powiatowy we Wrześni” jako współorganizator imprezy pn.„Niedziela z Powiatem” w ramach akcji profilaktycznej przeprowadził badania ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru i badanie przeciwciał anty-HCV. Chętnych nie brakowało, bo aż ponad 200 osób poddało się w/w badaniom, cieszy nas że świadomość w społeczeństwie w zakresie zapobiegania i wczesnej diagnostyki jest coraz większa.

 

 

Miłą niespodziankę w Dniu Dziecka, najmłodszym pacjentom Szpitala Powiatowego we Wrześni, zrobił Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz oraz Strażacy z wrzesińskiej komendy , którzy wręczyli preznty wszystkim dzieciom, a Królewna Fiona dzielna pomagała w rozdawaniu paczek. Pomimo pobytu w szpitalu wszystkie buzie małych pacjentów były rozweselone. 

 

W ramach praktyk zawodowych, uczniowie klasy II TAI (technik informatyk) Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni, mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem systemów i infrastruktury informatycznej "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z o.o. Panowie Artur Bączkiewicz i Piotr Drobiec, opowiedzieli o pracy informatyków w placówce medycznej, a także o specyfice związanej z pracą szpitala i funkcjonowaniem działu IT. Uczniowie zapoznali się m.in. z obsługą informatyczną nowoczesnych urządzeń do zdjęć rentgenowskich oraz tomografu komputerowego. Poznali także systemy zarządzające funkcjonowaniem szpitalnego oddziału ratunkowego. Na zakończenie zobaczyli infrastrukturę serwerową szpitala.

 

 

W dniu 24 maja 2019 r. z rąk Przewodniczącej Okregowej Rady Pielegniarek i Położnych Teresy Kruczkowskiej, wyróżnienie odebrała Pielegniarka Elżbieta Rutkowska za całokształt pracy zawodowej.

Pani Elżbieta Rutkowska w "Szpitalu Powiatowym we Wrześni" pracuje, prawie 40 lat, do 2009r na oddziale neonatologicznym , a obecnie na oddziale hospicyjno - paliatywnym.

Dziękujemy za wspaniała postawę zawodową, dobroć, cierpliwość oraz epatię jaka towarzyszy jej w każdym dniu pracy.

Miło nam poinformować, że dnia 21.05.2019r podczas wizyty we Wrześni, była premier i minister zdrowia Ewa Kopacz odwiedziła wrzesiński szpital.